Lata 60. XX wieku. Sztuka użytkowa – książka o dobrym wzornictwie z przeszłości

Tworzenie pięknych, oryginalnych oraz przyjemnie wyglądających przedmiotów użytkowych to wyzwanie, jakiemu próbowano sprostać od dawna. To jedno z tych wyzwań, które pasjonują i wymagają zarówno wiedzy, jak i wyobraźni. Lata 60 mają pod tym względem do zaoferowania bardzo wiele. Warto poznać lepiej sztukę użytkową z tamtych lat.

W tym poznawaniu można korzystać ze znakomicie przygotowanych książek. To lektury dobrze zilustrowane i zawierające wartościowe oraz ciekawe informacje. Książka Lata 60. XX wieku. Sztuka użytkowa to znakomita pozycja w tym temacie. Określona została jako przewodnik dla kolekcjonerów i rzeczywiście jest doskonałym przewodnikiem. Nie tylko jednak osoby kolekcjonujące dawne meble i inne przedmioty może ona zainteresować. Niejedna osoba dowie się dzięki niej, że wśród rzeczy, które uważa za mało atrakcyjne i przestarzałe, znajdują się i takie o dużej wartości kolekcjonerskiej.

Zawartość książki Lata 60. XX wieku. Sztuka użytkowa

Autorką tej interesującej pozycji jest Joanna Hübner-Wojciechowska. Dla wielu osób przeglądanie i czytanie tej lektury będzie jak podróż do przeszłości. Będzie to podróż przez wspomnienia. Przypominać się będą przedmioty, ale też klimat i zdarzenia z tamtych lat. Książka przedstawia rzeczy dla domu różnego rodzaju. Sztuka użytkowa to pojęcie obszerne. Można w niej znaleźć m.in. dawne, doskonale zaprojektowane:

  • meble,
  • wyroby ceramiczne,
  • wyroby ze szkła,
  • plakaty,
  • biżuterię.

Komu spodoba się książka o sztuce użytkowej z lat 60

Jest to pozycja dla osób interesujących się aranżacją wnętrz, szukających pomysłu na swoje mieszkanie oraz chcących mieszkać modnie i oryginalnie. Meble i pomysły na aranżacje z lat 60 pomogą wprowadzić ciepło, przytulność i miły klimat do nowoczesnych wnętrz. Przewodnik Lata 60. XX wieku. Sztuka użytkowa można także uznać za obowiązkową lekturę dla osób kolekcjonujących meble i sprzęty domowe z tamtych lat. Spodoba się także osobom z sentymentem spoglądającym w przeszłość. Może wzbudzić większe zainteresowanie designem, nie tylko dawniejszym, ale ogólnie tym tematem.

Dawna sztuka użytkowa w nowoczesnym wnętrzu

Obecnie, kiedy tak ceni się oryginalność i pomysłowość, sztuka użytkowa z lat 60 także ceniona jest bardzo wysoko. Pomysłowości wśród projektantów przedmiotów użytkowych wtedy nie brakowało. Tworzono rzeczy o różnorodnym charakterze. Niektóre są bardzo oryginalne, inne to połączenie atrakcyjnego designu i domowego ciepła. Współczesne modne wnętrza bywają chłodne i bywa, że brak im charakteru. Wstawienie czegoś z dawnych lat albo sięgnięcie jedynie po jakąś inspirację, może nadać im i wyrazistość, i ciepło, i ciekawy charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *